Menu

o marce

Cześć! Mam na imię Patrycja, jestem założycielką marki i projektantką naszych sukienek zakochaną w starych filmach, kwiatach, modzie powstałej początkiem XX wieku i naturalnych tkaninach. Na codzień jestem żoną i od niedawna szczęśliwą mamą.

Wszystko tak naprawdę zaczęło się wiele lat temu, kiedy jako dziewięcioletnia dziewczynka rysowałam po kolejnych kartkach znudzona wyjątkowo brzydką pogodą. Wtedy moja mama wpadła na pomysł, abym narysowała dla niej suknię na bal sylwestrowy. To była mój pierwszy projekt sukienki. Od tego czasu nieustannie powstawały coraz to nowsze i nowsze… 

W 2018 roku bardzo spontanicznie postanowiłam, że nie pozwolę marzeniom pozostać jedynie w głowie. Nie do końca wiedząc jeszcze jak wygląda prowadzenie własnej marki rzuciłam się na głęboką wodę i założyłam „Za kolano” – sklep z sukienkami midi. Po dwóch latach nadszedł czas na drobne zmiany i tak oto w czerwcu 2020 roku powstała marka „Richter Patrycja” gdzie pragnę tworzyć coraz to nowsze projekty w duchu klasycznej elegancji inspirowanej moją ukochaną pierwszą połową XX wieku. 

Nasza filozofia

Zniechęceni szybką modą i jej fatalnym wpływem na środowisko postanowiliśmy wyjść na przeciw wszystkim miłośniczkom klasyki i wysokiej jakości.

Wiedząc, że przemysł modowy jest jednym z najbardziej zanieczyszczających nasze środowisko, postanowiliśmy tworzyć ubrania, których jakości nie można nic zarzucić i będą towarzyszyć nam przez lata. Dbając o to, aby nie marnować tkanin, nasze sukienki dopiero po złożeniu zamówienia. W ten sposób niewykupione modele lub rozmiary nie leżą nieużywane, a tkaniny możemy użyć wtedy, kiedy ktoś faktycznie potrzebuje konkretnego rozmiaru.

Wierzymy, że świat można zmieniać małymi krokami i każdy z nas ma taką możliwość. Jesteśmy więc przeciwni przykładaniu się do antyludzkiego warunków, w jakich wiele osób jest zmuszonych pracować dla wielkich koncernów odzieżowych. Nasze sukienki szyjemy w Polsce, obecnie we własnej pracowni, a z czasem ewentualnie wspierając innych lokalnych przedsiębiorców.

Poliestrowi mówimy stanowcze nie i raczej nie ma dla nas argumentu, który nas do niego przekona. Wierzymy, że natura dba o nas najlepiej, dlatego używamy tylko wysokiej jakości naturalnych tkanin, często certyfikowanych.

Zapisz się na newsletter

Bądź na bieżąco i odbierz 25zł na
1 zamówienie

Proszę czekaj

Dziękujemy za dołączenie do Newslettera

Bezpieczeństwo

Wszystkie płatności na stronie obsługiwane są przez system Przelewy24. Umożliwia on dokonywanie szybkich i bezpiecznych transakcji online. Twoje dane finansowe nigdy nie są udostępniane.

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone. Stworzone przez Strong Media - Creative Agency & Software House

Utwórz konto, aby przyspieszyć przyszłe zamówienia, śledzić historię zamówień i otrzymywać e-maile, rabaty i oferty specjalne

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our polityka prywatności.